Végezzük el a lehetséges összevonásokat!
3a+2b+(3a-2b)=
3a+2b-(3a-2b)=
3a-2b-(3a-2b)=
-3a-2b-(3a+2b)=
2012. szept. 6. 15:15
1/2 anonim válasza:
3a+2b+(3a-2b)= 3a+2b+3a-2b = 6a
3a+2b-(3a-2b)= 3a+2b-3a+2b= 4b
3a-2b-(3a-2b)= 3a-2b-3a+2b= 0
-3a-2b-(3a+2b)= -3a-2b-3a-2b= -6a-4b
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. szept. 6. 15:30