Végezzük el a lehetséges összevonásokat!

3a+2b+(3a-2b)=

3a+2b-(3a-2b)=

3a-2b-(3a-2b)=

-3a-2b-(3a+2b)=


2012. szept. 6. 15:15
 1/2 anonim válasza:

3a+2b+(3a-2b)= 3a+2b+3a-2b = 6a

3a+2b-(3a-2b)= 3a+2b-3a+2b= 4b

3a-2b-(3a-2b)= 3a-2b-3a+2b= 0

-3a-2b-(3a+2b)= -3a-2b-3a-2b= -6a-4b

2012. szept. 6. 15:27
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. szept. 6. 15:30