A megoldás menetét is kérlek, hogy írd le. Köszönöm szépen.

Feladat: Pista naponta 30 km-t kerékpározik A-ból indulva B felé. Miután 72 km-t megtett, Bandi is elindul B-ből A felé ugyanazon az úton, és naponta az egész út 0,1-ed részét teszi meg. Miután Bandi annyit ment, mint az általa km-ben megtett út mérőszámának a 0,125 része, találkozik Pistával. Mekkora az A és a B helységek távolsága?


2012. febr. 8. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem:P
2012. febr. 8. 15:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de Pista nem normális, mert több mint két napig teker egyfolytában (naponta 30 km-t kerékpározik ... miután 72 km-t megtett), mire Bandi hajlandó elindulni.
2012. febr. 8. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:

„Miután Bandi annyit ment, mint az általa km-ben megtett út mérőszámának a 0,125 része, találkozik Pistával“


Ez úgy értendő, hogy Bandi a Pista által megtett útnak a 0,125 részét tette meg, amikor találkoztak? Vagyis a találkozás pillanatában Pista megtett „x“ kilométert, Bandi meg 0,125*x kilométert?

2012. febr. 8. 18:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Minden bizonnyal
2012. febr. 8. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

s = ?


A számítás megkönnyítése végett tételezzük fel, hogy éjjel-nappal tekernek. Ez annyit jelent, hogy:


Pista sebessége: v(P) = 30 km/nap

Bandi sebessége: v(B) = 0,1*s/nap

t – ennyi ideig tekert együtt Pista és Bandi (napokban számítva)


A találkozás pillanatában:


Pista által megtett út hossza: x km

Bandi által megtett út hossza: 0,125*x km


s = x + 0,125*x (mert az egész út hossza annyi, amennyit megtett Pista + Bandi)

s = 1,25*x

x = s/1,125


x = 72 + t*30 (ennyit tett meg Pista)


0,125*x = t*0,1*s (ennyit tett meg Bandi)


A többit már rád bízom.

2012. febr. 8. 19:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Helyesen:


s = x + 0,125*x (mert az egész út hossza annyi, amennyit megtett Pista + Bandi)

s = 1,125*x

x = s/1,125

2012. febr. 8. 21:59
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy felírtad.
2012. febr. 10. 17:32