Segítenetek ebben a matek háziban?


Lenne valaki olyan szíves és segítene ebben a matek példámban? Köszönöm szépen!


[link]


2012. ápr. 28. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, minden meg van adva, csak be kell helyettesíteni. A W(s,t) függvényt összetett függvényként kell deriválnod a láncszabálynak megfelelően, tehát:


∂W/∂s=(∂F/∂u)*(∂u/∂s)+(∂F/∂v)*(∂v/∂s)=23


∂W/∂t=(∂F/∂u)*(∂u/∂t)+(∂F/∂v)*(∂v/∂t)=-11

2012. ápr. 28. 21:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Rosszul írta ki:


dW/ds=(dF/du)*(du/ds)+(dF/dv)*(dv/ds)=23


dW/dt=(dF/du)*(du/dt)+(dF/dv)*(dv/dt)=-11


A d pedig parciális d.

2012. ápr. 28. 21:52
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen kôszônôm :)))) ment a zold:D
2012. ápr. 29. 09:53