Lenne valaki olyan szíves és segítene ebben a matek példámban? Köszönöm szépen!
2012. ápr. 28. 14:08
1/3 anonim válasza:
Ahogy nézem, minden meg van adva, csak be kell helyettesíteni. A W(s,t) függvényt összetett függvényként kell deriválnod a láncszabálynak megfelelően, tehát:
∂W/∂s=(∂F/∂u)*(∂u/∂s)+(∂F/∂v)*(∂v/∂s)=23
∂W/∂t=(∂F/∂u)*(∂u/∂t)+(∂F/∂v)*(∂v/∂t)=-11
2/3 anonim válasza:
Rosszul írta ki:
dW/ds=(dF/du)*(du/ds)+(dF/dv)*(dv/ds)=23
dW/dt=(dF/du)*(du/dt)+(dF/dv)*(dv/dt)=-11
A d pedig parciális d.
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen kôszônôm :)))) ment a zold:D
2012. ápr. 29. 09:53