SEGÍTENÉTEK? Kettő háziban? Számitással+megoldás 1, Gondoltam egy számot.

Először elvettem belőle a harmadrészét, majd a maradék felét és még a gondolt szám harmadrészét. Mennyi az eredmény? 2. Mennyivel több ezer forint 3/4 része ötszáz forint 4/5 részénél?
2011. szept. 25. 10:18
 1/5 A kérdező kommentje:

3. Írjuk át a kvetkező tizedestörteket törtalakba!

1,4812(a 4es és a 2es felett pont van) 1,3215(a 3as és az 5ös felett pont van) 0,0162(az 1es és a 2es felett pont van) 0,006( a 6os felett pont van)

EBBEN IS SEGITENÉTEK? KÖSZII

2011. szept. 25. 10:24
 2/5 A kérdező kommentje:

MEG EBBEN IS ?

Egy szám 30cal kisebb,mint egy másik szám kétszerese. Melyik ez a két szám, ha összegük 42?

kösziii

2011. szept. 25. 10:25
 3/5 BKRS ***** válasza:

Egy szám 30cal kisebb,mint egy másik szám kétszerese. Melyik ez a két szám, ha összegük 42?


Az egyik szam mondjuk x a masik meg 2x-30

az osszeguk 42, vagyis

x + 2x-30 =42

3x-30=42

3x=72

x=24 a masik meg 2x-30=2*24-30=18.

2011. szept. 26. 22:32
 4/5 BKRS ***** válasza:

Valasz az eredeti kerdesre:

1. A szamot jeloljuk B-vel.

B-B/3 -(B-B/3)/2 -B/3 = B - B/3 -B/3 -B/3 = B-B=0


2.

1000*3/4=750

500*4/5=400

750-400 = 350Ft-tal tobb.

2011. szept. 26. 22:37
 5/5 BKRS ***** válasza:

Írjuk át a kvetkező tizedestörteket törtalakba!

1,4812(a 4es és a 2es felett pont van) 1,3215(a 3as és az 5ös felett pont van) 0,0162(az 1es és a 2es felett pont van) 0,006( a 6os felett pont van)

Nem tudok pontot tenni fole ezert ''-be rakom az ismetlodo reszt.

Mindig annyival kell szorozni, hogy az elso ismetlodo szakasz a tizedesvesszo ele keruljon, majd a megszorzottbol kivonni az eredeti szamot:


X=1,'4812'

10000X=14812,'4812'

A masodikbol az elsot kivonva:

9999X=14812

X=14812/9999


Ugyanerre a mintara megy a tobbi is:


A=1,'3215'

10000A=13215,'3215'

9999A=13215

A=13215/9999=4405/3333


B=0,0'162'

10000B=162,'162'

9999B=162

B=162/9999=18/1111


C=0,00'6'

1000C=6,'6'

999C=6

C=6/999=2/333

2011. szept. 26. 22:44