Segitenetek matek hazifeladat megoldasaban?


LAP*KÉT

KAR

ÉKL

PAŐ

KÜLLŐ

Tehat ez egy szorzas,a betuk helyere egy-egy szamot kell behelyettesiteni.Ha valaki meg tudna oldani,es leirna a megoldas menetet,megkoszonnem.


2011. okt. 24. 18:24
 1/2 BKRS ***** válasza:

LK legalabb K

LE legalabb E

L=1


1AP*KET

KAR

EK1

PAÖ

KU11Ö


1+A=1 tehat A = 0


10P*KET

K0R

EK1

P0Ö

KU11Ö


EP=_1

Ha E es P kulonbozo, tehat ez csak 21 lehet.

(ha egyenloek is lehetnenek, lehetne mindketto 9, de akkor Türe nem lhenne egesz megoldas)


3*7 = 21

10P*E

EK1


vagyis K=2+0=2


10P*2ET

20R

E21

P0Ö

2U11Ö


10P*2

20R

vagyis P*2 < 10

tehat P =3 nem 7.

es akkor E = 7

viszont akkor R=6

103*27T

206

721

30Ö

2U11Ö

Ezek szerint U =8


103*27T

206

721

30Ö

2811Ö


103*T= 30Ö

Na es akkor itt a vegen T lehet 0,1,2,3es Ö lehet 0,3,6,9 az utolso ket szamjegy miatt, viszont az elso miat T=3, es akkot Ö=9


103*273

206

721

309

28119


Igazabol az lett volna szep megoldas, ha a jegyek mind kulonbozoek lettek volna, minden egyes beture, de ugy nezem ilyen megoldas nem adodik.

2011. okt. 24. 21:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2011. okt. 24. 21:56