Matek házifeladat? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )


Négyzetgyökös egyenletek


a) (gyökalatt)x2+2x-14 = (gyökalatt)x-2

b) (gyökalatt) x-2 + (gyökalatt) x-1 = (gyökalatt) 3x-5


Négyzetgyökös egyenletrendszer


c) x+y=8

(gyökalatt)x + (gyökalatt)y = (gyökalatt) xy


Négyzetgyökös egyenlőtlenség


d) (gyökalatt) 2x+9 =< 3-x

e) (gyökalatt) x2-3x-4 => x-1


Nagyon megköszönném a megoldásokat!


2011. okt. 14. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogyan indultál el? Hol akadtál el? Pontosan miben kell a segítség?
2011. okt. 14. 13:32
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos mindenben.

(Fel vagyok mentve matematikából, csak most, egyetem alatt, elfelejtettem benyújtani a felmentő kérelmet, így most végig kell csinálnom... szerencsére csak decemberig.)

2011. okt. 14. 13:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Figyi ha atirod rendesen a feladatokat, segitek, igy nem nagyon ertem oket, vagyis nem biztos h egyre gondolunk. A gyokalaatt hasznald azt pl, h sqrt() es a zarojelbe ird be h mi van a gyok alatt. Ha vlm mondjuk a negyzeten van akkor ^2 jelet szoktak hasznalni. Annyi az egesz, hogy igy nemtom eldonteni, hogy mik vannak a gyok alatt es mik nem:P
2011. okt. 14. 19:08
 4/12 A kérdező kommentje:

Négyzetgyökös egyenletek


a) (gyökalatt x^2+2x-14) = (gyökalat x-2)

b) (gyökalatt x-2) + (gyökalatt x-1) = (gyökalatt 3x-5)


Négyzetgyökös egyenletrendszer


c) x+y=8

(gyökalatt x) + (gyökalatt y) = (gyökalatt xy)


Négyzetgyökös egyenlőtlenség


d) (gyökalatt 2x+9) =< 3-x

e) (gyökalatt x^2-3x-4) => x-1

2011. okt. 14. 21:18
 5/12 A kérdező kommentje:
remélem így jobb! :) és előre is köszönöm!
2011. okt. 14. 21:18
 6/12 A kérdező kommentje:

Négyzetgyökös egyenletek


a) sqrt(x^2+2x-14) = sqrt (x-2)

b) sqrt(x-2) + sqrt(x-1) = sqrt(3x-5)


Négyzetgyökös egyenletrendszer


c) x+y=8

sqrt(x) + sqrt(y) = sqrt(xy)


Négyzetgyökös egyenlőtlenség


d) sqrt(2x+9) =< 3-x

e) sqrt(x^2-3x-4) => x-1

2011. okt. 14. 21:20
 7/12 anonim ***** válasza:
az ilyen tipusu feladatoknal az elso lepes mindig az, hogy meghatarozd az x-et, hogy milyen intervallumba mozoghat. A gyoknel az a kriterium, hogy a benne levo osszefugges ne legyen negativ. Az elso feladatnal, az a) pontnal, a bal oldalon egy masodfoku kifejezes szerepel, ami akkor nemnegativ mikor az x nem a gyokok kozotti intervallumbol vesz fel erteket.Tehat itt az intervallum a (-oo,x1]U[x2,oo).Miutan ezt megtetted megnezed a jobb oldali kifejezest is, ott x>=2 eseten vannak csak a jo ertek. Ha a kapott ket halmaznak nincs kozos pontja, akkor nincs ertelme a kovetkezo lepesnek, mert nincs megoldasa. A kovetkezo lepes az a negyzetre emeles. Ilyenkor javasolt, ugy rendezni a gyokoket, hogy negyzetreemeles utan minnel kevesebb maradjon. Itt jol vannak, rendezni sem kell oket. Negyzetreemeles utan meg megoldod a kapot egyenletet es ha az eredmeny nincs benne az elejen kapott intervallumokban, akkor azok idegen gyokok, vagyis nem megoldasok.
2011. okt. 14. 21:48
 8/12 anonim ***** válasza:
a b) alpontnal ugyan ezek elvek szerint kell megoldani, de ott szukseges lesz 2 negyzetreemeles is, hogy minden gyok eltunjon
2011. okt. 14. 21:50
 9/12 anonim ***** válasza:
a c) alpontnal kifejezed mondjuk az x-et x=8-y es behelyetesited a gyokos egyenletbe, es megoldod mint az elso 2-t
2011. okt. 14. 21:52
 10/12 anonim ***** válasza:
a d-t es e-t probald egyedul;))
2011. okt. 14. 22:06
1 2