Matek képletek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

letudnátok írni mennyi "a^n+b^n" meg azt hogy "a^n-b^n"?
2011. okt. 24. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

nincs függvénytáblázatod?

egyébként segítenék ha elárulnád mi ez a jel: ^szorzás vagy osztás?

szorzásnak tippelem...így akkor az első ez lenne


a*b+a*n+n*b+n*n

2011. okt. 24. 20:18
 2/5 A kérdező kommentje:
az kérlekszépen a hatványra emelés jele tudtommal.
2011. okt. 24. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

a^n+b^n=(a+b)^n

a^n-b^n=(a-b)^n

2011. okt. 25. 08:10
 4/5 anonim ***** válasza:
ez így azért nem teljesen igaz, mert a^2 + b^2 sem egyenlő (a+b)^2 -tel.
2011. okt. 25. 10:14
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. okt. 25. 10:26