egy vonat 54km/h val halad
2000kg tömege van
ekkor 150N erőhatás hat rá. Mekkora sebességre gyorsul fel a vonat?
2011. szept. 15. 19:32
1/6 anonim válasza:
mennyi ido mulva, mert azert az nem mindegy.
2/6 A kérdező kommentje:
az nincs megadva
2011. szept. 15. 20:38
3/6 BKRS válasza:
Milyen iranyban es mennyi ideig hat az ero?
Legellenallas? Surlodas?
Lehet, hogy az a megoldas, hogy a 150N ero elhanyagolhatonak tekintheto?
4/6 A kérdező kommentje:
7.es fizika, csak ismétlünk szal nemhinném hogy túl kéne bonyolítani>.<
2011. szept. 15. 21:14
5/6 anonim válasza:
a peldabol kiindulva ez egy kozepiskolai, kb 9.es feladat, ahol a legellenallas -mint a kozepiskolai fizikaban altalaban- elhanyagolhato. surlodas nem volt megadva, es gondolom egyenes terepen megy szoval nincsen lassito ero, a vonat az F vektor iranyaba gyorsul a vegtelensegig 0,125m/s^2 -tel.
6/6 anonim válasza:
v₀ = 54 km/h = 15 m/s
F = 150 N
m = 2000 kg
a = ?
F = m*a
a = F/m = 150/2000 = 0,075 m/s²
Δv = a*t
v = v₀ + Δv = 15 + 0,075*t
A vonat sebessége másodpercenként 0,075 m/s -al nő, vagyis:
t ... ... ... v
0 s ...... 15 m/s
1 s ...... 15 + 0,075 = 15,075 m/s
2 s ...... 15,075 + 0,075 = 15,150 m/s
3 s ...... 15,150 + 0,075 = 15,225 m/s
4 s ...... 15,225 + 0,075 = 15,300 m/s