egy vonat 54km/h val halad

2000kg tömege van

ekkor 150N erőhatás hat rá. Mekkora sebességre gyorsul fel a vonat?


2011. szept. 15. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
mennyi ido mulva, mert azert az nem mindegy.
2011. szept. 15. 20:09
 2/6 A kérdező kommentje:
az nincs megadva
2011. szept. 15. 20:38
 3/6 BKRS ***** válasza:

Milyen iranyban es mennyi ideig hat az ero?

Legellenallas? Surlodas?

Lehet, hogy az a megoldas, hogy a 150N ero elhanyagolhatonak tekintheto?

2011. szept. 15. 21:03
 4/6 A kérdező kommentje:
7.es fizika, csak ismétlünk szal nemhinném hogy túl kéne bonyolítani>.<
2011. szept. 15. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
a peldabol kiindulva ez egy kozepiskolai, kb 9.es feladat, ahol a legellenallas -mint a kozepiskolai fizikaban altalaban- elhanyagolhato. surlodas nem volt megadva, es gondolom egyenes terepen megy szoval nincsen lassito ero, a vonat az F vektor iranyaba gyorsul a vegtelensegig 0,125m/s^2 -tel.
2011. szept. 15. 21:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

v₀ = 54 km/h = 15 m/s

F = 150 N

m = 2000 kg

a = ?


F = m*a


a = F/m = 150/2000 = 0,075 m/s²


Δv = a*t


v = v₀ + Δv = 15 + 0,075*t


A vonat sebessége másodpercenként 0,075 m/s -al nő, vagyis:


t ... ... ... v

0 s ...... 15 m/s

1 s ...... 15 + 0,075 = 15,075 m/s

2 s ...... 15,075 + 0,075 = 15,150 m/s

3 s ...... 15,150 + 0,075 = 15,225 m/s

4 s ...... 15,225 + 0,075 = 15,300 m/s

2011. szept. 16. 01:25