MATEK FELADAT SEGÍTENÉTEK? 1. Egy férfi egyedül 14 nap alatt végez el egy munkát. Ha a felesége is segitene akkor 10 nap elegendő lenne. Hány nap alatt végezné el a teendőt egyedül az asszony?

2.Egy téglatest alapjának kerülete 168cm.Az alapélek aránya 3:4.A téglatest magassága a hosszabbik alapél 8/7 része.Mekkora a téglatest felszine 3. Egy deltoid két szomszédos oldalának aránya 5:7, kerülete pedig 240mm. Mekkorák a deltoid oldalai?és térfogata?
2011. okt. 3. 15:11
1 2
 1/15 BKRS ***** válasza:

2.

A teglatest eleit jelolje a,b,c; a es b az alap ket ele es mondjuk a legyen a nagyobb, c meg a magassag.

A felszine igy fog kinezni:

F = 2ab +2bc +2ac

Azt is tudjuk, b=3/4*a es c=8/7*a.

Ennek alapjan

F=2*3/4*a^2 + 2*3/4*8/7*a^2 + 2*8/7*a^2

F=42/28*a^2 +48/28*a^2 + 64/28*a^2

F=154/28*a^2 = 77/14*a^2 = 11/2 a^2


akkor most mar csak a-t kell meghatarozni es behelyettesiteni

Eztmeg tudjuk tenni az alap keruletenek felhasznalasaval:

2a+2b=168

2*a +2*3/4*a=168

7/2*a=168

a=48


Akkor ezt vissza kell helyettesiteni a felszinbe:

F=11/2*a^2 = 12672

2011. okt. 3. 16:05
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm és az 1est és a 3ast nem tudod véletlenüül? kérlek :$$$$$$$$$$$
2011. okt. 3. 16:08
 3/15 BKRS ***** válasza:

3.

2(a+b)=240

a/b=5/7

---------

Ebbol

a=5/7*b

2(5/7*b + b)=240

24/7*b=240

b=70

a=50

2011. okt. 3. 16:09
 4/15 anonim ***** válasza:
férfi 14nap alatt x munka, férfi+azzsony 10nap alatt x munka. Vagyis férfi 1nap alatt 1/14 x munka, ketten 1nap alat 1/10 x munka. asszony egyedül y x munkát végez el egy nap alatt. egyenletbe: 1/10=1/14+y. Beszorozva 140el lesz: 14=10+140y, ebböl 4=140y ebböl y=1/35. Vagyis 1nap alatt 1/35 x munka, akkor 35nap alatt végzi el egyedül.
2011. okt. 3. 16:11
 5/15 A kérdező kommentje:
1/10 az azt jelenti hogy 1:10? osztani kell?
2011. okt. 3. 16:16
 6/15 A kérdező kommentje:
vagy h kell?
2011. okt. 3. 16:17
 7/15 anonim ***** válasza:
igen 1/10 az a per osztás, de átláthatóbb ha törtvonalnak veszed.
2011. okt. 3. 16:19
 8/15 A kérdező kommentje:
leirnád kérlek h h kell mert nem értem igy rendesen nem betüvel hanem rendesen igy számmal köszönöm:)
2011. okt. 3. 16:21
 9/15 anonim ***** válasza:
2011. okt. 3. 16:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Az F a férfi az A az asszony második sor végén az ott munka akar lenni, az y az meg h az asszony mennyit csinál meg egy nap alatt.
2011. okt. 3. 16:29
1 2