A egyenlőség bal oldalán lévő részt kellene levezetni ugyanarra, mint ami a jobb oldalon szerepel!
2012. aug. 5. 13:17
1/2 anonim válasza:
A feladat
8/(√5 + 3) - 20/(√5 - 3) - 4/(√5 - 2) = 13 - √5
Legyen
A = 8/(√5 + 3)
B = 20/(√5 - 3)
C = 4/(√5 - 2)
D = 13 - √5
N = A + B + C
Bizonyítandó, hogy
N = D
A három tag gyöktelenítése
A = 8/(√5 + 3)
A = 8(√5 - 3)/(-4)
A = -2(√5 - 3)
A = 2(3 - √5)
B = 20/(√5 - 3)
B = 20(√5 + 3)/(-4)
B = -5(√5 + 3)
C = 4/(√5 - 2)
C = 4(√5 + 2)/(1)
C = 4(√5 + 2)
Az összegük
N = 2(3 - √5) + 5(√5 + 3) - 4(√5 + 2)
N = 6 - 2√5 + 5√5 + 15 - 4√5 - 8
N = 13 - √5(2 - 5 + 4)
N = 13 - √5
Tehát
N = D
=====
DeeDee
*******
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:)))
2012. aug. 5. 16:19