én ezeket az egyenletrendszerket soha nem értettem, el tudnátok magyarázni? van két feladat:
x+2=3
4x-y=5
3x+y=1
x-4y=3
ezeknél ki kell emelni az ismeretlent, azt tudom, hogy az ismeretlen mindig az x vagy az y de, ki emelni már eggyeáltalán nem tudom, hogy mit kell.
2012. júl. 26. 16:44
1/2 anonim válasza:
az első egyenletrendszerben egyszerűen behelyettesíthető:
Tudod, hogy x+2=3, azaz ezt átrendezve x=3-2, azaz x=1
Most a második egyenletben x helyére beírod, hogy 1, mert ugye tudjuk, hogy annyi, ez az első egyenletből kijött. Ekkor: 4-y=5, azaz y=(-1)
Ez a második egyenletrendszernél is eljátszható így:
y=1-3x
a második egyenletben pedig eszerint:
x-(1-3x)=3 azaz
4x-1=3 azaz
x=4
most visszahelyettesíted az első egyenletbe x-et:
y=1-3x azaz y=1-4 azaz y=(-3)
Már ha jól számoltam.
2/2 Tom Benko válasza:
Itt, ilyen formában nem. A megoldását egyes rendszereknek igen, de az még édeskevés, szerintem keress egy magántanárt.