Matematika egyenletrendszerek?


én ezeket az egyenletrendszerket soha nem értettem, el tudnátok magyarázni? van két feladat:


x+2=3

4x-y=5



3x+y=1

x-4y=3

ezeknél ki kell emelni az ismeretlent, azt tudom, hogy az ismeretlen mindig az x vagy az y de, ki emelni már eggyeáltalán nem tudom, hogy mit kell.


2012. júl. 26. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

az első egyenletrendszerben egyszerűen behelyettesíthető:


Tudod, hogy x+2=3, azaz ezt átrendezve x=3-2, azaz x=1


Most a második egyenletben x helyére beírod, hogy 1, mert ugye tudjuk, hogy annyi, ez az első egyenletből kijött. Ekkor: 4-y=5, azaz y=(-1)



Ez a második egyenletrendszernél is eljátszható így:


y=1-3x


a második egyenletben pedig eszerint:

x-(1-3x)=3 azaz

4x-1=3 azaz

x=4


most visszahelyettesíted az első egyenletbe x-et:


y=1-3x azaz y=1-4 azaz y=(-3)


Már ha jól számoltam.

2012. júl. 26. 16:52
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Itt, ilyen formában nem. A megoldását egyes rendszereknek igen, de az még édeskevés, szerintem keress egy magántanárt.
2012. júl. 26. 16:57