Mi az alábbi két feladat menete? Nem igazán boldogulok vele.


ftp://flerkmisk.dyndns.org/beolvasas0001.pdf

Bal legalsónál (statisztikás feladat)a c kérdés. Azt nem igazán értem.

Illetve a jobb felsőt abszolút nem tudom. Soha nem ment a kamatszámítás.

Remélem tudtok segíteni. Előre is: köszönöm.



2012. júl. 26. 10:52
 1/2 bongolo ***** válasza:

Nem bonyolult a statisztikai feladat, valószínű nem vettél észre valami triviális dolgot. Tíz napra eső középhőmérséklet az a 10 nap hőmérsékletének az átlaga. Az első 10 napon ez ennyi:

(9,3+9,2+9,4+9,4+10+10+10+9,7+9,7+10)/10

Számold ezt ki. Meg számold ki hasonlóan a második meg a harmadik 10 napon is.

Aztán számold ki a havi középhőmérsékletet, vagyis a 30 adatnak az átlagát. Ja, azt már ki is számoltad a b) kérdésnél. A 3 tíz naposnak az átlaga (T1+T2+T3)/3 lesz, ha jól számoltál, ugyanaz jön ki, mint a 30 napos átlag.


Ha nem mindegyik 10 napos lett volna, akkor a kétféle átlagból nem ugyanaz jött volna ki!


Kamatos feladat:


A táblázatból az látszik, különböző időhosszakra való lekötéskor mekkora az éves kamat. A kapott kamat persze időarányosan kevesebb.

100 ezer forintot 60 napra kötött le, az éves kamat a táblázat szerint 7,25%. Egy év után ekkora kamatlábbal ennyi kamatot kapna:

100000·7,25/100 = 7250 Ft

Egy év az 365 nap, ezért 60 nap után arányosan csak ennyit kap:

7250·60/365 Ft (számold ki...)


Ugyanúgy kell a 300 ezret is számolni: Egész évre ennyi lenne a kamat:

300000·7,5/100 = 3·7500 = 22500 Ft

179 napra pedig:

22500·179/365 = ... számold ki


Összesen a kettő összege lesz persze.

2012. júl. 26. 13:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2012. júl. 26. 14:29