Matematika. a megoldás menete kéne, na meg persze az eredmény. (menni fog? )


1. Egy 60cm*45cm méretű téglatest alakú asztallaphoz melynek vastagsága 18mm, hány négyzetméter a felszíne és oldalra hány m hosszú élléc szükséges.


2. hány köbméter faanyagra van szükség a 260db ülökeláb elkészítéséhez, ha egy láb keresztmetszetnek területe 17,64 négyzetcentiméter,hossza 4,5dm és a hulladékra 16%-ot számolunk?


3. Egy négyzetalapú egyenes hasáb magassága kétszerese az alapélnek, felszine 490 négyzetcm.Mekkora a térfogata?


4. Milyen magas az a helység, amely 5,2m hosszú 4,6m széles ,oldalfalak összterülete 86,64 négyzetm. ?


5. hány négyzetm zsaluzást kell készíteni egy pillérhez,amelynek alapmérete 83cm*52cm, magassága 4,2m.


6. Egy gáz vízmelegítő csak 20köbméter-nél nagyobb légtérfogatú helységben szerelhető fel, A 3,4m hosszú 1,9m széles, 2,8m magas fürdőszobában felszerelhető-e?


7. Egy mészoltó láda 4m*2,5m*40cm. Hány négyzetm. deszka kell az elkészítéséhez? (nincs teteje).


8.Egy raktár 35m hosszú, 15m széles és 4,8m magas. Hány köbm. a befogadóképessége, ha magasságának 1/3 részéig rakodhatunk?


9.Egy egyenes hasáb alapja olyan egyenlő szárú háromszög, amelynek alapja 10cm,szárai 13cm hosszúak.A hasáb felszíne 300négyzetcm. Mekkora a hasáb magassága és a térfogata?


2012. ápr. 7. 16:51
 1/4 anonim válasza:

Az 1. feladat megoldása:


A = 2*(a*b + a*c + b*c)


a = 60 cm; b = 45 cm; c = 18 cm = 1.8 cm


A = 2*(60*45 + 60*1.8 + 45*1.8) = 5778 cm^2 = 0.5778 m^2 a felszíne.



Az élléchez szükséges az asztallap kerülete kétszer (felül és alul), valamint a magassága négyszer (a sarkok):


léchossz = 2*(2a + 2b) + 4*c = 427.2 cm = 4.272 m

2012. ápr. 8. 08:43
 2/4 anonim válasza:

A második feladat megoldása:


T = 17.64 cm^2; ma = 4.5 dm = 45 cm


V = T*ma = 17.64*45 = 793.8 cm^3 egy ülőkeláb térfogata.

Vössz = 793.8 * 260 = 206.388 cm^3 az összes láb térfogata.

Vössz+hull = 206388*1.16 = 239410.08 cm^3 = 0.2394 m^3 fára van szükség.

2012. ápr. 8. 08:54
 3/4 anonim válasza:

A harmadik feladat megoldása:


Egy hasáb három éle rendre: a, b, c

Ennél a hasábnál: a = a, b = a, c = 2a


Hasáb felszíne: A = 2*(a*b + a*c + b*c)

Ennél a hasábnál: A = 2*(a*a + a*2a + a*2a) = 10a^2


A = 10a^2

490 = 10a^2

49 = a^2

7 m = a


Egy hasáb térfogata: V = a*b*c

Ennél a hasábnál: V = a*a*2a = 7*7*2*7 = 686 m^3

2012. ápr. 8. 09:09
 4/4 anonim válasza:

A negyedik feladat megoldása:


a = 5.2 m, b = 4.6 m, c = x, A = 86.64 m^2


A = 2*(a*b + a*c + b*c)

86.64 = 2*(5.2*4.6 + 5.2x + 4.6x)

43.32 = 23.92 + 9.8x

19.4 = 9.8x

1.97 = x


1.97 m magas a helység.

2012. ápr. 8. 09:20