Le tudná vezetni nekem valaki a következő feladatot?

Adott a=10/gyök7-gyök2. Számítsuk ki: a(négyzeten)-4*gyök7*a

2012. júl. 25. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Privátban tisztáztuk, hogy 10/(gyök7-gyök2) a feladat.

Így a megoldása:

[link]

2012. júl. 25. 20:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérésre, kiegészítettem részletesebb leírással:

[link]

Ezeket legalább neked kellene "kiizzadni"!

2012. júl. 26. 16:37
 3/4 anonim ***** válasza:

A feladat

a = 10/(√7 - √2)

N = a² - 4a√7 = ?


Az 'a' kifejezést gyöktelenítve

a = 10(√7 + √2)/7 - 2

a = 2(√7 + √2)


Egy apró trükk nagyban megkönnyíti a megoldást, ugyanis az N értékénél célszerű észrevenni, hogy teljes négyzetté alakítható:

N = (a - 2√7)² - 28

Az 'a' értékét behelyettesítve

N = [2(√7 + √2) - 2√7]² - 28

Összevonás után

N = (2√2)² - 28 = 8 - 28

N = -20

======


DeeDee

***********

2012. júl. 26. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyöktelenítésben egy félreérthető sor javítása:

a = 10(√7 + √2)/7 - 2

helyett

a = 10(√7 + √2)/(7 - 2)

a helyes

Bocs!

2012. júl. 26. 18:44