Adott a=10/gyök7-gyök2. Számítsuk ki: a(négyzeten)-4*gyök7*a2012. júl. 25. 17:52
1/4 anonim válasza:
2/4 anonim válasza:
3/4 anonim válasza:
A feladat
a = 10/(√7 - √2)
N = a² - 4a√7 = ?
Az 'a' kifejezést gyöktelenítve
a = 10(√7 + √2)/7 - 2
a = 2(√7 + √2)
Egy apró trükk nagyban megkönnyíti a megoldást, ugyanis az N értékénél célszerű észrevenni, hogy teljes négyzetté alakítható:
N = (a - 2√7)² - 28
Az 'a' értékét behelyettesítve
N = [2(√7 + √2) - 2√7]² - 28
Összevonás után
N = (2√2)² - 28 = 8 - 28
N = -20
======
DeeDee
***********
4/4 anonim válasza:
A gyöktelenítésben egy félreérthető sor javítása:
a = 10(√7 + √2)/7 - 2
helyett
a = 10(√7 + √2)/(7 - 2)
a helyes
Bocs!