sin2 X/3-pí/4=0,52012. febr. 27. 16:13
1/3 anonim válasza:
A sinus után az a kettes a sinus négyzetet jeleni, vagy sima szorzás?
Meg az x/3-pi/4 az egész sinus alatt van? Vagy hogy?
Zárójelekkel ha leírod akkor én szívesen segítek, csak így félreérthető picit
2/3 A kérdező kommentje:
szinusz a négyzeten (x osztva 3 - pí oszva néggyel) =0,5
2012. febr. 27. 17:31
3/3 anonim válasza:
akkor először gyököt vonsz:
sin(x/3-pi/4)=-0,7
sin(x/3-pi/4)=+0,7
(x/3-pi/4)=y
sin y =-0,7
sin y =+0,7
első:
y= -44,429+360k, -135,573+360k
(x/3-pi/4)=y
-44,429+360k=x/3-pi/4
x=1,713+1080k
(x/3-pi/4)=y
-135,573+360k=x/3-pi/4
x=-271,719+1080k
második:
y= 44,429+360k, 135,573+360k
(x/3-pi/4)=y
44,429+360k=x/3-pi/4
x=268,287+1080k
(x/3-pi/4)=y
135,573+360k=x/3-pi/4
x=541,719+1080k