Matek! Hogy kell megoldani a következő feladatot?

sin2 X/3-pí/4=0,5
2012. febr. 27. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A sinus után az a kettes a sinus négyzetet jeleni, vagy sima szorzás?

Meg az x/3-pi/4 az egész sinus alatt van? Vagy hogy?


Zárójelekkel ha leírod akkor én szívesen segítek, csak így félreérthető picit

2012. febr. 27. 16:55
 2/3 A kérdező kommentje:
szinusz a négyzeten (x osztva 3 - pí oszva néggyel) =0,5
2012. febr. 27. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:

akkor először gyököt vonsz:


sin(x/3-pi/4)=-0,7

sin(x/3-pi/4)=+0,7


(x/3-pi/4)=y


sin y =-0,7

sin y =+0,7


első:

y= -44,429+360k, -135,573+360k


(x/3-pi/4)=y

-44,429+360k=x/3-pi/4

x=1,713+1080k


(x/3-pi/4)=y

-135,573+360k=x/3-pi/4

x=-271,719+1080k



második:

y= 44,429+360k, 135,573+360k


(x/3-pi/4)=y

44,429+360k=x/3-pi/4

x=268,287+1080k


(x/3-pi/4)=y

135,573+360k=x/3-pi/4

x=541,719+1080k

2012. febr. 27. 17:48