Matematika 11. (1+4^ (x-1) ) 4^x=17/2^ (x+3) Hogyan fejezhető ki az x?

2012. júl. 25. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebben csak az lehet a nehéz, hogy mit jelent pl a 4^(x-1), úgyhogy segítek:

4^(x-1)=(4^x)/4

Ezt megcsinálod a 17/2^(x+3)-mal is, ami [(17/2)^x]*[(17^3)/8]

Innentől már csak el kell tüntetni a nevezőket, és könnyű.

2012. júl. 25. 17:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló másként értelmezte a feladatot. Én így:

[link]

Így sem biztató! Nincs ez véletlenül elgépelve?

Vagy én is félreértettem?

2012. júl. 30. 20:43
 3/6 A kérdező kommentje:

Lemaradt egy per jel!

a feladat helyesen:

((1+4^(x-1))/4^x=17/2^(x+3)

2012. júl. 31. 03:55
 4/6 anonim ***** válasza:

((1+4^(x-1))/4^x=17/2^(x+3)


2^x=u

behelyettesítéssel

2^(x+3)=u*(2^3)=8u;

4^x=2^(2*x)=u^2;

4^(x-1)=4^x*(4^(-1))=(1/4)u^2.


A folytatást, az egyenlet u-ra való felírását Rád bízom.

2012. júl. 31. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:

"Lemaradt egy per jel!"

Persze, ezért dolgoztam potyára.

Így már könnyű megoldani. Itt van:

[link]

2012. júl. 31. 17:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! Az elírásért elnézést kérek, de elég nehéz ide ilyen bonyolult egyenletet begépelni.
2012. aug. 1. 05:37