2012. júl. 25. 17:22
1/6 anonim válasza:
Ebben csak az lehet a nehéz, hogy mit jelent pl a 4^(x-1), úgyhogy segítek:
4^(x-1)=(4^x)/4
Ezt megcsinálod a 17/2^(x+3)-mal is, ami [(17/2)^x]*[(17^3)/8]
Innentől már csak el kell tüntetni a nevezőket, és könnyű.
2/6 anonim válasza:
Az első válaszoló másként értelmezte a feladatot. Én így:
Így sem biztató! Nincs ez véletlenül elgépelve?
Vagy én is félreértettem?
3/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt egy per jel!
a feladat helyesen:
((1+4^(x-1))/4^x=17/2^(x+3)
2012. júl. 31. 03:55
4/6 anonim válasza:
((1+4^(x-1))/4^x=17/2^(x+3)
2^x=u
behelyettesítéssel
2^(x+3)=u*(2^3)=8u;
4^x=2^(2*x)=u^2;
4^(x-1)=4^x*(4^(-1))=(1/4)u^2.
A folytatást, az egyenlet u-ra való felírását Rád bízom.
5/6 anonim válasza:
6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! Az elírásért elnézést kérek, de elég nehéz ide ilyen bonyolult egyenletet begépelni.
2012. aug. 1. 05:37