Két szám különbsége 138. Ha az első számból kivonunk, a másodikhoz hozzáadunk 15-öt, a különbség háromszorosa lesz az összegnek. Melyik ez a két szám?


Két szomszédos egész szám négyzetének különbsége 51. Melyek ezek a számok?


Egy tört számlálója 3. Ha a nevezőjéből 12-t kivonunk, 4szer akkora törtet kapunk. Mekkora az eredeti tört nevezője?



2012. júl. 22. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

1) első egyenlet: x-y=138

második egyenlet: [(x-15)-(y+15)]/3=(x-15)+(y+15)

Sima egyenletrendszer, megoldod


2) (x+1)^2-x^2=51


3) 3/(x-12)=12/x

2012. júl. 22. 14:39
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. júl. 22. 14:57