Két szomszédos egész szám négyzetének különbsége 51. Melyek ezek a számok?
Egy tört számlálója 3. Ha a nevezőjéből 12-t kivonunk, 4szer akkora törtet kapunk. Mekkora az eredeti tört nevezője?
2012. júl. 22. 14:03
1/2 anonim válasza:
1) első egyenlet: x-y=138
második egyenlet: [(x-15)-(y+15)]/3=(x-15)+(y+15)
Sima egyenletrendszer, megoldod
2) (x+1)^2-x^2=51
3) 3/(x-12)=12/x
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. júl. 22. 14:57