HaleyScoo kérdése:

Segítene valaki megoldani az egyenletrendszert?


log3 x + log3 y= 2 + log3 2

log12 x/y = 1


2012. júl. 22. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Alkalmazd a logaritmus azonosságait mindkét egyenlet mindkét oldalán. Onnan már jóval szebb kifejezést fogsz kapni :)
2012. júl. 22. 12:32
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy a logaritmus azonosságait kellene használni, de engem az a 2+ zavar ott az egyenlet elején. Hogy azzal pontosan mit kellene tenni?
2012. júl. 22. 15:00
 3/4 anonim ***** válasza:

A következőkre gondoltam:

- I. egyenlet: bal oldalt azonos alapú logaritmusok összege áll, tehát ez log_3 (x*y) lesz

- jobb oldalt szintén ezt kell alkalmazni, és a definíció alapján 2=log_3 (3^2)=log_3 9, tehát szintén azonos alapú logaritmusok összege áll, magyarán log_3 (9*2)=log_3 18

- az egyenletek tehát log_3 (x*y)=log_3 (18) és log_12 (x/y)=log_12 12

2012. júl. 22. 15:05
 4/4 A kérdező kommentje:
oh értem, köszönöm szépen :)
2012. júl. 22. 15:21