Valaki tudja a megoldását ennek?


egy kocka éle 5cm rel hosszab mint egy másik kocka éle. Térfogatuk különbsége 1385 cm^2 mekkora a 2 kocka éle.


Meg még ezeket el tudná nekem mondani vki hogy hogy számolom ki ezeket.


-Egy oldallap átlója

-testátló

lapátló



2012. júl. 4. 08:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyik kocka élét jelöljük a-val, másikat b-vel.

a-b=5 és a^3-b^3=1385, mert a terület egyik kockánál a^3, másiknál b^3. a^3-b^3=(a-b)*(a^2+ab+b^2)=(a-b)*((a-b)^2+ +3ab

Behelyettesítve 5*(25-3ab)=1385

3ab=252

ab=84, visszahelyettesítve az a-b=5, megkapjuk, hogy b=7 és a=12

---------------

Az oldallap átlója= a gyök 2

a testátló= a gyök 3

2012. júl. 4. 10:55