7-es matek! Számítsd ki a kocka felszínét, ha éle: a,6 cm b,3,2 dm? Köszönöm a segítséget előre is!

2012. máj. 28. 18:51
 1/2 anonim válasza:

Először is át váltod a 3,2 dm-t az 32 cm.

Kocka felszínét úgy számolod ki, hogy A=a*a, tehát A=6*32=192cm

2012. máj. 28. 20:09
 2/2 anonim válasza:

Nem így kell, öt éve hazugságban éltek :(

A kocka az kocka, minden éle egyenlő hosszú, nem lehet 6 az egyik, 3,2 a másik éle. Ez két feladat.

Továbbá nem, a kocka felszínét nem úgy számolod ki hogy a*a. Ez a képlet egy lapjának adja a területét/felszínét. Az egész kocka felszíne a*a*6. Remélem nem késtem el! :D (tudom, hogy de, de ezt muszáj volt)

2017. aug. 2. 13:30