Hogyan kell kiszámolni a kocka, téglates, négyzetes oszlop felszinét és térfogatát?

2012. máj. 16. 18:00
 1/9 A kérdező kommentje:
téglatest*
2012. máj. 16. 18:01
 2/9 anonim válasza:

kocka: A=6*a2 V=a3

téglatest: A=2*(ab+ac+bc) V=abc

négyzetes oszlop: keresd meg! :D

2012. máj. 16. 18:35
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi:D
2012. máj. 16. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:

A téglatestet jól írta az előző, azonban a kockát nem!

Tehát a kocka: A=6a^2 és a V=a^3.

A négyzetes oszlopét sajnos nem tudom.

2012. máj. 16. 18:56
 5/9 anonim válasza:
Nagyon régen jártam suliba, de a logika frissíti az emlékezetet. Az első válaszolónak van igaza, mert 6- szor kell venni (felszínszámításnál) a kocka egy oldalát. Tehát: egy oldal négyzete szorozva hattal. Míg a második válaszoló szerint (rossz!): hattal szorzom az oldalt, és azt emelem négyzetre(???). A térfogat már jó: alapterület- szor magasság. Természetesen az ezektől eltérő idomok esetében már nem mindig így számoljuk a térfogatot. A felszínszámításnál minden oldal területét egymáshoz adjuk. A többi meg a kérdező fantáziájára( és logikájára!) van bízva! :D
2012. máj. 18. 08:04
 6/9 N.Zs. válasza:

Javítsatok ki, ha tévedek, de nem látom be igazán, hogy a négyzetes oszlop és a téglatest között a pozícióján kívül milyen különbség van? Az egyik a nagyobb oldalán fekszik, a másik pedig a kisebbiken áll.

Szóval a kiszámítási mód mindegyiknél teljesen ugyanaz, csak tudni kell, hogy mikor melyik oldal hosszát helyettesítjük a képletekbe, amik egyébként helyesek. Bár nem pontosan emlékszem, hogy mikor, de szerintem az ilyesmit általános iskola 5.-6. osztály körül tanulhattuk!!!

Egyébként az Internet tele van a megoldásokkal ha nem tudod, csak 3 percbe tellene utánanézni kicsit!

2012. máj. 18. 10:24
 7/9 N.Zs. válasza:

Közben javítom is magam!

A négyzetes oszlop és a téglatest nem teljesen ugyanaz, de a kiszámítási módjuk egy csöppnyi logikával könnyen kitalálható!


kocka: A = 6*(a^2) V = a^3

téglatest: A = 2*(a*b+a*c+b*c) V= a*b*c

négyzetes oszlop: A = 2*(a^2) + 4*(a*m) V=a^2*m, ahol m=magasság

2012. máj. 18. 10:32
 8/9 anonim válasza:
2012. máj. 19. 19:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy függvénytáblád véletlenül nincs? Abban minden ilyen hasznos infó benne van :) szerintem érdemes beszerezned egyet, érettségin sokat segít, és ezek is benne vannak :) ***** üdv :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. máj. 20. 10:01