Hány db iont tartalmaz egy 2cm élhosszúságú, kocka alakú kősókristály, ha a kősó sűrűsége 2,16 gramm/köbcentiméter?

2012. ápr. 20. 18:11
 1/2 BKRS ***** válasza:

2cm elhossz az 8cm3 terfogatot jelent.

ami 8*2,16g = 17,28g

M(NaCl) = 23+35,5 = 58,5g

A kristalyban tehat van 17,28/58,5 = 0,3mol NaCl

vagyis 0,3*6*10^23 = 1,8*10^23 db Na+ iont es ugyanennyi Cl- iont tartalmaz a kristaly ami osszesen 3,6*10^23 db ion.

2012. ápr. 20. 18:17
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a részletes választ így megértettem a feladatot :)
2012. ápr. 20. 18:49