2012. ápr. 20. 18:11
1/2 BKRS válasza:
2cm elhossz az 8cm3 terfogatot jelent.
ami 8*2,16g = 17,28g
M(NaCl) = 23+35,5 = 58,5g
A kristalyban tehat van 17,28/58,5 = 0,3mol NaCl
vagyis 0,3*6*10^23 = 1,8*10^23 db Na+ iont es ugyanennyi Cl- iont tartalmaz a kristaly ami osszesen 3,6*10^23 db ion.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi a részletes választ így megértettem a feladatot :)
2012. ápr. 20. 18:49