A=(6^3)^2 * 5^6 vagy B=2^8 * 15^62012. júl. 3. 15:03
1/2 bongolo válasza:
6^3 = (2*3)^3 = 2^3 * 3^3
ennek a négyzete: (2^3)² * (3^3)² = 2^6 * 3^6
A = 2^6 * 3^6 * 5^6
Ugyanezt kell a B-re is megcsinálni:
15^6 = (3*5)^6 = 3^6 * 5^6
B = 2^8 * 3^6 * 5^6
Ebből ugye már látod, hogy melyik a nagyobb?
2/2 A kérdező kommentje:
Remek! Köszönöm!
2012. júl. 3. 17:15