A=(6^3)^2 * 5^6 vagy B=2^8 * 15^6

2012. júl. 3. 15:03
 1/2 bongolo ***** válasza:

6^3 = (2*3)^3 = 2^3 * 3^3

ennek a négyzete: (2^3)² * (3^3)² = 2^6 * 3^6

A = 2^6 * 3^6 * 5^6


Ugyanezt kell a B-re is megcsinálni:

15^6 = (3*5)^6 = 3^6 * 5^6

B = 2^8 * 3^6 * 5^6


Ebből ugye már látod, hogy melyik a nagyobb?

2012. júl. 3. 15:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Remek! Köszönöm!
2012. júl. 3. 17:15