Boss29 kérdése:

Mekkora a valószínűsége, hogy egy tetszőlegesen kiválasztott háromjegyű szám páros és egyben nagyobb, mint 399?

2012. ápr. 26. 07:55
 1/2 bongolo ***** válasza:

Összes eset: Háromjegyű számból van 1000-100 = 900 darab.

Kedvező eset: 399-nél nagyobból van 1000-400 = 600 darab. Ezeknek a fele páros, vagyis 300 darab.


Ugye a folytatást tudod? A valószínűség a kedvező esetek száma osztva az összes eset számával.

2012. ápr. 26. 08:28
 2/2 anonim ***** válasza:

én is ugy gondolkodtam:

3jegyű számok:100-999 ez 900db

a feltételnek megfelel: 400-999 ez 600db, ebből páros:600/2=300

P= k/ö=300/900=1/3=0,33

2012. ápr. 26. 11:45