Sűrgős) Melyik szám az a melynek a) az _1 része 2vel kisebb az 1harmadnál 4? B) az 1negyede 2 vel nagyobb az 1harmadnál d. ) az 1negyede része és az 1harmad része megegyezik?


lehetőleg ne csak az eredményt hanem a számolást is kérnem

thx


2011. nov. 9. 16:23
 1/1 anonim válasza:

a, _1 része az nem tudom mi.

b, x/4+2=x/3 ezt közös nevezőre hozod: 3x/12+24/12=4x/12, szorzod 12-vel: 3x+24=4x majd kivonsz belőle 3x-et: 24=x és valóban 24/4+2=24/3 (6+2=8)

c, hát c az nincs

d, x/4=x/3 akkor és csak akkor ha x=0 ezt nem magyaráznám

2011. nov. 10. 02:16