lehetőleg ne csak az eredményt hanem a számolást is kérnem
thx
2011. nov. 9. 16:23
1/1 anonim válasza:
a, _1 része az nem tudom mi.
b, x/4+2=x/3 ezt közös nevezőre hozod: 3x/12+24/12=4x/12, szorzod 12-vel: 3x+24=4x majd kivonsz belőle 3x-et: 24=x és valóban 24/4+2=24/3 (6+2=8)
c, hát c az nincs
d, x/4=x/3 akkor és csak akkor ha x=0 ezt nem magyaráznám