2012. jún. 17. 19:57
11/12 anonim válasza:
Onnantól "csak" matek, ha tudjuk, mi az ÁFA . Hozzáadott érték!!! Úgy adom el a rozsdás vasat, hogy kifényesítem. Növeltem az értékét. Bármennyiért adom el, az ÁFA-törvény úgy véli, hogy az egységnyihez 19%-ot adtam hozzá. Az eladási ár (357 Ft) így lesz 1,19%. Közönséges törttel: 119/100. Innen matek. Jó az 57 Ft.
12/12 SA_milady válasza:
x+x*19/100=357 első fokú egyenlet megoldása során
x=357/1,19 vagyis x=300 ez a nettó ár. A bruttóból kivonod a nettót, azaz 357-300=57, a különbség lesz az ÁFA.