Ha sin80° − cos80° = a, számítsd ki sin100° + cos100° − a értékét?

2012. jún. 11. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
(b)ird * arc(sin) - (is)the^world
2012. jún. 11. 22:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Hátha ezzel a válasszal többre mégy:

[link]

2012. jún. 11. 23:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs! Kicsit elbonyolítottam. Van egyszerűbb megoldás is:

[link]

2012. jún. 12. 00:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Felhasznalod azt, hogy:

sin(A-B) = sinAcosB - cosAsinB

cos(A-B) = cosAcosB + sinAsinB

sin(A+B) = sinAcosB + cosAsinB

cos(A+B) = cosAcosB - sinAsinB


vagyis:

sin(80) = sin(90-10) = sin90cos10 - cos90sin10 = cos10

cos(80) = cos(90-10) = cos90cos10 + sin90sin10 = sin10


sin(100) = sin(90+10) = sin90cos10 + cos90sin10 = cos10

cos(100) = cos(90+10) = cos90cos10 - sin90sin10 = -sin10


(Felhasznaltam, hogy sin90 = 1, cos90 = 0)


Vagyis:

sin80 - cos80 = cos10 - sin10

sin100 + cos100 = cos10 + (-sin10) = cos10 - sin10


Tehat a ket kifejezes egyenlo.

sin100 + cos100 = a

sin100 + cos100 - a = 0

2012. jún. 12. 07:48
 5/5 anonim ***** válasza:

sin80° − cos80° = a

sin100° + cos100° − a = ?


100 = 180 - 80


sin100 = sin(180 - 80) = sin80

cos100 = cos(180 - 80) = -cos80

így

sin100 + cos100 = sin80 - cos80 = a

ezért

sin100 + cos100 - a = 0

==================


DeeDee

*******

2012. jún. 12. 14:42