Addig eljuttottam,hogy megkaptam egy háromszoget,aminek az egyik befogója a húr fele= 2,5 cm, a másik befogó nagysága meg (r-1,9)
így számoltam ki: r^2 = 2,5^2+(r-1,9)^2
r^2 = 6,25+ (r-1,9)^2
6,25= r^2-(r^2+ 3,61)
Tovább segítene valaki??? :-)
2012. ápr. 10. 13:57
1/2 anonim válasza:
r^2= 6,25+ (r-1,9)^2 Idáig jó
(r-1,9)^2 ezt a zárójelet kell felbontani
(a-b)^2=a^2-2*ab-b^2
Vagyis (r-1,9)^2=r^2-3,8*r+3,61
Te meg lehagytad a kétszeres szorzatot
Ezt beírod
r^2= 6,25+ r^2-3,8*r+3,61 /levonsz mindkét oldalból r^2-et
0=9,86-3,8r /+3,8r
3,8r =9,86
r=2,59 ha nem számoltam el.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2012. ápr. 10. 16:35