Gondban vagyok egy feladattal: Számítsd ki az edény átmérőjét, ha a húr hossza h=5 cm, és a húr távolsága a körívtől 1,9cm. Tehát: r=? D=2r


Addig eljuttottam,hogy megkaptam egy háromszoget,aminek az egyik befogója a húr fele= 2,5 cm, a másik befogó nagysága meg (r-1,9)

így számoltam ki: r^2 = 2,5^2+(r-1,9)^2

r^2 = 6,25+ (r-1,9)^2

6,25= r^2-(r^2+ 3,61)

Tovább segítene valaki??? :-)



2012. ápr. 10. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

r^2= 6,25+ (r-1,9)^2 Idáig jó


(r-1,9)^2 ezt a zárójelet kell felbontani


(a-b)^2=a^2-2*ab-b^2


Vagyis (r-1,9)^2=r^2-3,8*r+3,61

Te meg lehagytad a kétszeres szorzatot


Ezt beírod

r^2= 6,25+ r^2-3,8*r+3,61 /levonsz mindkét oldalból r^2-et


0=9,86-3,8r /+3,8r

3,8r =9,86

r=2,59 ha nem számoltam el.

2012. ápr. 10. 14:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2012. ápr. 10. 16:35