Nem boldogulok ezzel a matek feladattal: Egy gyárnak 2050 dolgozója van. A nők számának 3/5 része egyenlő a férfiak számának 40%-val. Mennyi a férfiak és a nők száma?

2012. jan. 9. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

x-férfi

y-nő


x+y=2050

3/5y=0,4x


egyikből kifejezed az egyik ismeretlent, behelyettesítesz és voálá.

2012. jan. 9. 20:04
 2/2 anonim ***** válasza:

nő:y ; férfi:z

3/5y=0,4z

közös nevező-> y=2/3z

2012. jan. 9. 20:06