Ajégkorongmérkőzésen 1208 néző volt. Kétszer annyi civil férfi voltmint nő, a diákok száma háromszor annyi volt mint a nőké. A katonák 56-tal kevesebben voltak mint a civil férfiak. Hányan voltak a diákok?

2010. nov. 4. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
486-an.
2010. nov. 4. 20:42
 2/2 anonim ***** válasza:

a diákok száma legyen x

a nők száma: x/3

férfiak száma: 2x/3

katonák száma: (2x/3)-56


innen már csak egy egyenletet kell megoldani


x+x/3+2x/3+(2x/3)-56=1208


rendezve: 8x/3=1264 /*3

8x=3792 /8

x=474


tehát 474 diák volt a mérkőzésen.

2010. nov. 5. 08:59