2012. ápr. 27. 19:28
1/1 anonim válasza:
felhajtóerő: ró*V*g (ró a víz sűrűsége)
V=m/ró (Ez a ró meg a te, vagyis az emberi test sűrűsége.)
google-t kérdezzük meg, mekkora a sűrűséged.
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
1060 kg/m^3-el számoljunk mondjuk.
V=55/1060=0,052 m^3
F=1000*V*g=52g
A súlyod: m*g=55*g
Az arány: 52/55*100=94,55%