Számítsd ki azt, hogy a felhajtóerő hányad része a testsúlyodnak! Ha a testsúlyod 55kg?

2012. ápr. 27. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:

felhajtóerő: ró*V*g (ró a víz sűrűsége)


V=m/ró (Ez a ró meg a te, vagyis az emberi test sűrűsége.)

google-t kérdezzük meg, mekkora a sűrűséged.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


1060 kg/m^3-el számoljunk mondjuk.


V=55/1060=0,052 m^3


F=1000*V*g=52g


A súlyod: m*g=55*g


Az arány: 52/55*100=94,55%

2012. ápr. 27. 19:42