Határozd meg egy termék eredeti árát, ha az egy 15 %-os drágítás után 460 Ft-ba kerül?

2012. jún. 17. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

115% = 460


100% = 115%/115*100 = 115%/1.15 = 460/1.15 = 400

2012. jún. 17. 16:54
 2/9 anonim ***** válasza:
érthetőbben ?
2012. jún. 17. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Megpróbálom érthetőbben...


X -nek a 115%-a


X*1,15


Az egyenletünk:

X*1,15=460


X kijön, ha elosztod mindkét oldalt 1,15-el


X=400

2012. jún. 17. 17:20
 4/9 anonim ***** válasza:
mért szorzod 1,15tel ?
2012. jún. 17. 17:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért szorozza fel, mert ha 1=100%, akkor 1,15=115%
2012. jún. 17. 17:30
 6/9 anonim ***** válasza:
nem azért, mert ha x= 100, és x*1,15 = 115(%)?
2012. jún. 17. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:

X nem egyenlő százzal, hanem 100%-val. % azt adja meg, hogy az egésznek (1)-nek hányad része, és ezt 100-dokban.


Tehát 100% az 100/100 azaz 1 (egész).

2012. jún. 17. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:
kösz. 4-es vagyok és még nem tanultuk.
2012. jún. 17. 17:51
 9/9 anonim válasza:

Van egy egyszerűbb megoldás is, bár az kevésbé igényel matematikai tudást.


115% = 460ft

460at elosztod 115-el, így megkapod az 1%-ot(4-et)

eredeti ár = 100*1% tehát 100*4 =400

2012. jún. 21. 01:44