2012. jún. 17. 16:51
1/9 anonim válasza:
115% = 460
100% = 115%/115*100 = 115%/1.15 = 460/1.15 = 400
3/9 anonim válasza:
Megpróbálom érthetőbben...
X -nek a 115%-a
X*1,15
Az egyenletünk:
X*1,15=460
X kijön, ha elosztod mindkét oldalt 1,15-el
X=400
5/9 anonim válasza:
Azért szorozza fel, mert ha 1=100%, akkor 1,15=115%
6/9 anonim válasza:
nem azért, mert ha x= 100, és x*1,15 = 115(%)?
7/9 anonim válasza:
X nem egyenlő százzal, hanem 100%-val. % azt adja meg, hogy az egésznek (1)-nek hányad része, és ezt 100-dokban.
Tehát 100% az 100/100 azaz 1 (egész).
8/9 anonim válasza:
kösz. 4-es vagyok és még nem tanultuk.
9/9 anonim válasza:
Van egy egyszerűbb megoldás is, bár az kevésbé igényel matematikai tudást.
115% = 460ft
460at elosztod 115-el, így megkapod az 1%-ot(4-et)
eredeti ár = 100*1% tehát 100*4 =400