2012. jún. 15. 22:56
1/2 anonim válasza:
100% az 5400
Kell, hogy 5400-4860=540 az hány százalék.
És azt meg nem nagy kunszt megmondani, hogy 540 az épp 10%
Amúgy
540/5400 = y/100
És akkor innen y = 10. Ezt másra is tudod majd alkalmazni.
2/2 anonim válasza:
Valóban 10%-kal csökkentették.
Még végig sem kell számolni, egy kis logikával rá lehet jönni. 5400-4860=540. A kérdés tehát az, hogy az 540 hány %-a az 5400-nak, ez pedig logikus, hogy 10%.