Egy termék ára 5400 Ft. Hány százalékkal kell csökkenteni az árát ahhoz, hogy 4860 Ft-ba kerüljön?

2012. jún. 15. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

100% az 5400

Kell, hogy 5400-4860=540 az hány százalék.


És azt meg nem nagy kunszt megmondani, hogy 540 az épp 10%


Amúgy

540/5400 = y/100


És akkor innen y = 10. Ezt másra is tudod majd alkalmazni.

2012. jún. 15. 23:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban 10%-kal csökkentették.

Még végig sem kell számolni, egy kis logikával rá lehet jönni. 5400-4860=540. A kérdés tehát az, hogy az 540 hány %-a az 5400-nak, ez pedig logikus, hogy 10%.

2012. jún. 16. 11:09