Hogyan kell ezeket leintegrálni?


1. x^2/gyökalatt(1-x^6)


2. x^4/cos^2(x^5)


Előre is köszönöm a válaszokat ha lesznek.



2012. jún. 17. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem számoltam végig ugyan de:


az elsőben én az x^3=t helyettesítést alkalmaznám.

Ebből ugye 3x^2dx=dt. Ezt meg már szeretjük, mert alapintegrál lesz belőle, mégpedig arcsinus.


A másodikban parciális lesz. Egymás után 3-szor kell parciálisan integrálni:


Legyen: u=x^4 és u'=4x^3.


Remélem, innentől már megy.

2012. jún. 17. 18:25
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. jún. 19. 09:31