Tudnátok segíteni ebben a két egyenletben, és hogyan lehet egyáltalán ezeket kiszámolni?


1, Egy sakkversenyen minden versenyző egyszer játszik mindenkivel. A második forduló után az egyik versenyző betegség miatt kénytelen feladni a versenyt, így összesen 15-tel kevesebb mérkőzésre kerül sor, mint tervezték. Hány versenyző nevezett eredetileg a versenyre?

2, Egy vállalat két üzeme 3:7 arányban részesedik a termelésből. Hány százalékkal növekszik a vállalat termelése, ha az első üzem 21%-al, a második pedig 20%-kal növeli a teljesítményét?

Fontos lenne, ugyanis ilyenekből írunk és a nyolcadikos év végi matekjegyem nekem sokat számít!! :)


2012. jún. 12. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:

3/(3+7)*1,21 + 7/(3+7)*1,2 = 0,363 + 0,84 = 1,203 a vállalat teljesítménye az előzőhöz képest a teljesítménynövelés után


1,203 – 1 = 0,203 = 0,203*100 = 20,3 %-kal növekszik a vállalat teljesítménye

2012. jún. 12. 18:54