Egy négyzetnek 2.25 négyzetcentiméter a területe.Mekkora a beírt és a köré írt kör sugara?? Előre is köszi :))2012. jún. 9. 18:05
1/4 anonim válasza:
A területből gyököt vonsz, így megkapod az oldalai hosszát.
√2,25=1,5
Ez alapján pitagorasz tétellel ki lehet számolni a köré írt kör sugarát.
√(0,75^2+0,75^2)=1,06
A köré írt kör: r=1,06
Bele írt kör: r=0,75
2/4 anonim válasza:
Kiszámolod az oldalát.
a=gyök(2,25)=1,5cm
A beírt és a körülírt kör középpontja a négyzet 'közepe' vagyis az átlók metszéspontja.
Körülírt kör: átmegy a csúcsokon, vagyis R=átló fele.
négyzet átlója: gyök(2)*a
R=gyök(2)/2*a
Beírt kör érinti az oldalakat, vagyis a sugara az oldal fele.
r=a/2
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Most már megértettem.(:
2012. jún. 9. 18:35
4/4 anonim válasza:
Első vagyok.
Gyorsan csináltam hozzá egy móricka rajzot. A piros háromszög az, amit pitagorasz tételeztem.