Nagy szükségem lenne egy kis segítségre! Segítesz?

Egy négyzetnek 2.25 négyzetcentiméter a területe.Mekkora a beírt és a köré írt kör sugara?? Előre is köszi :))
2012. jún. 9. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A területből gyököt vonsz, így megkapod az oldalai hosszát.

√2,25=1,5


Ez alapján pitagorasz tétellel ki lehet számolni a köré írt kör sugarát.

√(0,75^2+0,75^2)=1,06

A köré írt kör: r=1,06


Bele írt kör: r=0,75

2012. jún. 9. 18:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Kiszámolod az oldalát.

a=gyök(2,25)=1,5cm


A beírt és a körülírt kör középpontja a négyzet 'közepe' vagyis az átlók metszéspontja.


Körülírt kör: átmegy a csúcsokon, vagyis R=átló fele.


négyzet átlója: gyök(2)*a

R=gyök(2)/2*a



Beírt kör érinti az oldalakat, vagyis a sugara az oldal fele.

r=a/2

2012. jún. 9. 18:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Most már megértettem.(:
2012. jún. 9. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Gyorsan csináltam hozzá egy móricka rajzot. A piros háromszög az, amit pitagorasz tételeztem.

[link]

2012. jún. 9. 18:44