Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiai egyenletekkel kapcsolat...

Kémiai egyenletekkel kapcsolatosan lenne szükségem némi segítségre. (? )

Figyelt kérdés

Általában mindenkinek az egyenletrendezéssel vannak gondjai, nekem az teljesen érhető, az én fő problémám a következő;

nálunk nem csak egyenletet kell tudni rendezni, hanem magát a reakcióterméket fel kell tudnunk írni, ha szimplán a kiindulási anyag van megadva, és sehogy sem áll össze a fejemben, hogy hogyan is működik ez pontosan. Ha valami "összetettebb" anyagról van szó, akkor mi mivel miért reagál, és mennyit kell vennünk belőle.(Elviekben valami a vegyértékekkel van összefüggésben.) Jobban nemigen tudom megfogalmazni mire is gondolok ezért egy-két egyszerűbb(számomra egyáltalán nem az sajnos) példa:

K+H2O -> 2KOH+H2

Na2CO3+CO2+H2O -> 2NaHCO3


2012. márc. 17. 23:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Talán ezt mondanám nagyon leegyszerűsítve: Ha öszetett anyagot látsz, mindig meg kell keresni, hogy abból mi tud leválni, vagy hol képes kettéválni egy reakció során.

Az első példában:

K + H2O ezt így írnám fel, hogy láthatóbb legyen:

K + H|OH (látszik, hogy a H|OH az ott kettébomlik hidrogénre és hidroxid ionra).

2K + 2H|OH => H2 + 2KOH


A másiknál:

2NaHCO3 => Na2CO3 + CO2 + H2O

2012. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!