Matek! Szöveges egyenletek?! Segítségre lenne szükségem!


Nem értem hogyan kell megoldani ezeket a szöveges feladatokat egyenlettel! :( Valaki tudna segíteni?! Nagyon hálás lenék érte! 4 feladatról lenne szó. Ha valaki csak egyet is tud megoldani az írja le légyszí! Köszönöm! :)


1, Az anya 40 éves, a lánya 16 éves. Hány évvel ezelőtt volt az anya 3-szor idősebb a lányánál?


2, Egy kétjegyű számban, az egyik számjegy 3-mal nagyobb a másiknál. Ha ehhez a számhoz hozzáadjuk azt a számot, amely a számjegyek felcserélésével keletkezik, akkor 143-at kapunk. Melyik az eredeti szám?


3, Egy 27 km-es túraútvonal egyik végéről 8 órakor indult el András, a másikról 10 órakor Béla. Mikor találkoznak, ha András 3 km-t tesz meg 1 óra alatt, Béla pedig 4 km-t? Mennyi utat tesznek meg addig külön-külön?


4, Mennyi 90%-os kénsavat kell hozzáönteni 50 g 65%-os oldathoz, hogy 80%-os oldatot kapjunk?


2012. máj. 9. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

40-x=3*(16-x)

40-x=48-30

2x=8x=4


4évvel ezelőtt



x=y+3

10x+y+10y+x=143

11x+11y=143

behelyettesítjük az első egyenletet:

11*(y+3)+11y=143

11y+33+11y=143

22y=110

y=5


x=y+3=5+3=8

a szám:85

2012. máj. 9. 17:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Andár 2órát megy, míg még Béla áll.

ez az ót: s=v*t=3*2=6km

vagyis még 21km van hátra.

Mivel közelednek egymás felé, a sebességük összeadódik

v=3+4=7km/h

s=v*t

21=7*t

3=t


vagyis 13órakor találkoznak.


andrás összesen 5órát megy

Péter 3at


andrás: s=v*t=3*5=15km

Pet: s=v*t=4*3=12km

2012. máj. 9. 17:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2012. máj. 9. 17:16