Egyenletek, egyenlőtlenségek. Légyszi csináld meg. (? )


6.osztályos anyag most kezdtük, de nem értem. Légyszi csináljátok meg!


A) 3,6x-2,5=4,8x+1,1

B) 3-4,2x<(és=) x+13,4

C) x+2,25=2,25-x

D) 2x-4,6= -4,6+2x

E) 3,1-2,3x >(és =) 0,7x+0,1

F) 0,5x+0,5x=x-2



2012. máj. 9. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy külön oldalon legyenek az x-es tagok, és a másik oldalon a számok.

pl:

A)

3,6x-2,5=4,8x+1,1

-3,6=1,2x

mivel mindkét oldalból elvettem 1,1-et és 3,6x-et is.

Ahol voltak ezek eleve, ott csak eltűnte, viszont a másik oldalon is levonódtak.

aztán osztasz 1,2-vel:

-3=x


ugyan így a többit


(az F-nél pl nincs megoldás, mivel 0,5x+0,5x az 1x, és ha mindkét oldalból kivonsz egy x-et akkor ez marad: 0=2 , ez pedig nem igaz, vagyis nincs megoldás)


(Ha olyan jönne ki, hogy x=x, vagy pl 5=5, vagy bármilyen más szám, akkor azt jelenti a megoldás az egész valós számok halmaza.)

2012. máj. 9. 14:17
 2/2 anonim ***** válasza:

A) 3,6x-2,5=4,8x+1,1

-3,6=1,2x

x=-3


B) 3-4,2x<(és=) x+13,4

-10,4<=5,2x

-2<=x


C) x+2,25=2,25-x

azonosság : x=-x


D) 2x-4,6= -4,6+2x

azonosság: 2x=2x


E) 3,1-2,3x >(és =) 0,7x+0,1


3=>3x

1=>x


F) 0,5x+0,5x=x-2

nincs megoldás, mert x=x-2, és összevonva csak -2 marad, mert az x-ek kiütik egymást

2012. máj. 9. 14:24