Egy 7cm sugarú körbe szabályos ötszöget rajzolunk. Mekkorák az oldalai? Területe?

Tudnátok segíteni?:) ez a házi, de nem értem :/ köszönöm!

2012. jún. 7. 22:28
 1/8 Tom Benko ***** válasza:
Aranymetszésnek nézz utána, onnan könnyű. Vagy próbáld meg darabolással, bár az kicsit hosszabb, mert szögfüggvények meg koszinusztétel kell hozzá.
2012. jún. 7. 22:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy csak simán beírod google-be, hogy "szabályos sokszög"

[link]


a=R*sin(36°)

T=1/2*5*R^2*sin(72°)

2012. jún. 7. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Hátha ebből jobban megérted:

[link]

2012. jún. 7. 23:12
 4/8 Tom Benko ***** válasza:
@Ifjutitan: Ebbôl sokat nem tanul...
2012. jún. 8. 00:59
 5/8 anonim ***** válasza:

De igen, a matek arról szól, hogy amire már mások levezették a képletet, és benne van a függvénytáblában, azt nem kell újra meg újra kiszámolom, hanem bőven elég, ha tudom, hol a képlet, és tudom hogy kell használni.


Ha a függvénytáblát megtanulja valaki normálisan használni, az már fél siker.

2012. jún. 8. 09:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Titánkám! Te komolyan hiszed, hogy az a matek lényege, amit írtál? Ennél intelligensebbnek gondoltalak. Szomorú...
2012. jún. 8. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már TomBenko az aranymetszést említette, álljon itt részletezés nélkül az aranymetszés arányával történő megoldás


Legyen

R = 7 cm - a körülírt kör sugara

φ = (√5 - 1)/2 - az aranymetszés arányszáma

a = ? - az ötszög oldala

T = ? - az ötszög területe


Az ötszög oldala

a = R√(2 - φ)


területe

T = R²(5/4)√(φ + 3)


Az oldal képlete, amit Ifjutitan leírt, hibás!

Helyesen

a = 2*R*sin(36°)


DeeDee

***********

2012. jún. 8. 21:02
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
@Ifjutitan: Erôsen félreérted... Mondok egy példát: Minek van a Pithagorasz-tételnek 200+ bizonyítása?
2012. jún. 9. 09:42