2012. máj. 25. 15:22
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de miért? Le tudnád vezetni?
2012. máj. 25. 15:34
3/4 anonim válasza:
P(A)=3/4
Csak akkor nem teljesül, ha mindkétszer fejet dobsz, ami 1/2*1/2
B: két érmével 3/4 az esélye, hogy nem FF lesz.
Annak az esélye, hogy 4-szer dobsz és egyszer se jön ki FF:
(3/4)^4
Vagyis P(B)=1-(3/4)^4=0,68
P(A) a nagyobb.
(5-ször dobva már P(B) lenne, ennyit arról, hogy mi egyértelmű és mi nem...)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatot.
2012. máj. 25. 17:07