Melyik a valószínűbb: az hogy (A) egy szabályos érmével kétszer dobva legalább egyszer lesz fej, vagy pedig, hogy (B) két szabályos érmével négyszer dobva mind a két érmén fej lesz?


#fej #írás #dob #érme #érmedobás
2012. máj. 25. 15:22
 1/4 anonim válasza:
Egyértelműen az A
2012. máj. 25. 15:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de miért? Le tudnád vezetni?
2012. máj. 25. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

P(A)=3/4

Csak akkor nem teljesül, ha mindkétszer fejet dobsz, ami 1/2*1/2


B: két érmével 3/4 az esélye, hogy nem FF lesz.

Annak az esélye, hogy 4-szer dobsz és egyszer se jön ki FF:

(3/4)^4


Vagyis P(B)=1-(3/4)^4=0,68


P(A) a nagyobb.


(5-ször dobva már P(B) lenne, ennyit arról, hogy mi egyértelmű és mi nem...)

2012. máj. 25. 17:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatot.
2012. máj. 25. 17:07