Már fél órája ezen a szorgalmi feladaton gondolkozom.. Segítenétek?:/

2012. máj. 11. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:

5, 3-ra ugy szerkesztesz háromszoget, hogy kijelolsz egy pontot, korzol egy x>2 távolsággal, ez két egyenlő oldalú háromszöget jelöl ki, válassz egyet.

négyzetet a belső körre úgy szerkesztesz, hogy 2/(2^(1/2)) távolságra nyitva körzöl, a kimetszett pontból újrakörzöl stb. és kész.

2012. máj. 11. 12:09
 2/8 anonim ***** válasza:

A háromszögesed biztos nem jó.


2-3 között körözve nem is metszi a másik kört.

De hogy ne csak ezt a példát mondjam, gyök(34)-el körözve meg látom, hogy szintén nem lesz jó.


Sajnos a megoldásig még nem jutottam el :-(


A négyzetest hogy kell érteni?

3 csúcs van rajta egy-egy körön és a 4. csúcs bármelyiken? Vagy a 4. csúcs lóghat a levegőben?

2012. máj. 11. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:

A négyzeteset elnéztem, azt hittem, hogy r=1, de r=2.

szóval d=4. a négyzet átlója sqrt(2)-szerese az oldalaknak, tehát a körzőt 4/sqrt(2)-re nyitod ki. körbe körzöl.


Mindjárt kitalálok valamit a háromszögre is, ha az nem jó.

2012. máj. 11. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:

megvan a háromszöges is, ugyanaz az elgondolás:


rajzoljunk háromszöget az r=2 körbe.


r=2, tehát m=(3/2)*2=3, ((1/2)*x)^2+9=x^2 ezt meg kell oldani, majd ezzel körbe körözni a körön.

2012. máj. 11. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:

"megvan a háromszöges is, ugyanaz az elgondolás:


rajzoljunk háromszöget az r=2 körbe.


r=2, tehát m=(3/2)*2=3, ((1/2)*x)^2+9=x^2 ezt meg kell oldani, majd ezzel körbe körözni a körön."


Hát ezt nem értem, honnan jött neked ki. Meg, egyáltalán, hogy mi ez az egész.

Excellel kihoztam, hogy a háromszög oldal 4,31.

Ami persze a rendes szerkesztéshez még kevés, de talán ad valami támpontot.

2012. máj. 11. 12:49
 6/8 anonim ***** válasza:

másnapos vagyok biztos az én hibám,


itt egy ábra: [link]

2012. máj. 11. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 13. 20:42
 8/8 anonim válasza:
szerintem de, csak itt meg van adva a 3 kör sugara is...
2012. máj. 14. 21:42