Tudnátok segíteni? Három szabályos dobókockát egyszerre feldobunk. Mekkora annak a valószínűsége, hogy nem dobunk hatost?


2012. máj. 11. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor nem dobunk 6-ost, ha mindhármon 1-5 közötti szám van.

Vagyis 5*5*5 esetben nem dobunk hatost.

Összes eset:6*6*6


Valószínűség= 5*5*5 / (6*6*6)=125/216

2012. máj. 11. 11:57
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2012. máj. 11. 12:08