2012. máj. 21. 17:16
1/4 anonim válasza:
a1=5
a2=8
d=a2-a1=8-5=3
an=a1+(n-1)*d
2008=5+3n-3
2006=3n
668,67=n
ezért nem tagja, csak akkor lenne ha n egész szám
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, eddig értem. A második felét nem tudom:(
2012. máj. 21. 17:25
3/4 anonim válasza:
Sn=(a1+an)*n/2
an=a1+(n-1)*d
2665=(5+5+3n-3)*n/2
5330=(7+3n)*n
5330=7n+3n^2
0=3n^2+7n-5330
megoldóképlettel a két gyök:
41 és -43,33 (a negativ nem megoldás)
ezért n=41
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. máj. 21. 17:29