Melyik az a konvex sokszög, aminek 42-vel több átlója van mint oldala?


Egy derékszögű háromszög kerülete 30 cm, területe 30 cm2, mekkorák az oldalai? Egy téglalap területe 60cm2, átlója 13 cm, mekkora a területe? Egy kétjegyű szám tízeseinek száma egyel nagyobb mint az egyeseinek száma, a szám és a számjegyek összegének


a 150 km hosszúságú útszakason az egyik jármű 10km/hval gyorsabban halad mitn a másik azért hamarabb ért célba, mekkora járművek sebessége?

A gépirónőnek 120 oldalt kell legépelnie, ha óránként 2 oldallal többet gépelt volna , akkor 2 órával hamarabb végzett volna. hány óra alatt irta ale a szöveget?



tudnátok segiteni ? megköszönném


2012. máj. 10. 23:32
 1/4 anonim válasza:
Úr isten. Szard le a matekot, nem jó semmire, inkább valami hasznosat csinálj.
2012. máj. 10. 23:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Oldal: N

Átló: N*(N-3)/2


N+42=N*(N-3)/2


Másodfokú egyenlet, meg tudod oldani?

-------------------------


Derékszögű háromszög területe:

a*b/2=30

Kerület:

a+b+c=30

És a pithagorasz-tétel:

c^2=a^2+b^2


a+b+c=30

c=30-a-b

Emeljük négyzetre mindkét oldalt.

c^2=900+a^2+b^2-60a-60b+2ab

c^2=a^2+b^2 ezt lehathatjuk, és ab=60

0=900-60a-60b+120

60(a+b)=1020

a+b=17


Szóval

a+b=17-->b=17-a

ab=60


a*(17-a)=60


Ezt egy másodfokú egyenlet, meg tudod oldani?

----------------------


téglalap az ugyanaz, mert az átló két derékszögű háromszögre vágja.


a*b=60

a^2+b^2=13^2 /+2*a*b


a^2+2*a*b+b^2=13^2+120

(a+b)^2=289


a+b=17

a*b=60

----------------------------


A következő két feladatból valamit kihagytál.

----------------------------


gépíró

X oldal óránként.

120/X óra alatt végez

120/(X+2) óra alatt végzett volna


120/X=120/(X+2)+2 /Beszorzom X*(X+2)-vel


120*(X+2)=120*X+2*X*(X+2)


Megoldod kijön az X.

2012. máj. 11. 09:45
 3/4 anonim válasza:
Uram atyám. Ha negyed ennyit értenék az egészből amit itt összehablatyoltok xD
2012. máj. 11. 23:55
 4/4 A kérdező kommentje:
2. köszönöm szépen
2012. máj. 14. 00:44