Függvény! Hogy el elkezdeni?


adja meg a metszéspontok koordinátáit!

y-3x=5 és 2x+3y=8


:(


2012. ápr. 27. 01:12
 1/4 anonim ***** válasza:

ez nem függvény, inkább koordinátageometria.


Annyi, hogy megoldod egyenletrendszerben a két egyenletet. Kapsz egy számot (y vagy x-et), majd azt behelyettesíted az eredetibe, és úgy már ki lehet számítani a másik ismeretlent is.

2012. ápr. 27. 01:33
 2/4 A kérdező kommentje:
és utána kell ábrázolni grafikusan? vagy honnan tudom hol metszik egymást?
2012. ápr. 27. 02:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Neeeeeem. Azt értsd meg először, hogy mit számolsz. Jelen esetben x és y is koordináták, méghozzá annak a pontnak a koordinátái, amiben metszi egymást a két függvény.
2012. ápr. 27. 08:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval megoldod, mint egy egyenletrendszert.


Az elsőből y=5+3x, ezt beírod a másodikba.


2x+3*(5+3x)=8

2x+15+9x=8

11x=-7

x=-7/11


y=5+3x=5+3*(-7/11)=5-21/11=34/11


A metszéspont koordinátája: (-7/11 ; 34/11)


Az ábrázolás csak arra jó, hogy megnézd, hogy jól számoltál-e.

Ha lerajzolod, azt látod, hogy kb (-0,5; 3) -nál metszi egymást a két egyenes a rajzodon. De ez csak közelítés, a számolás adja a pontos értéket.

2012. ápr. 27. 10:56