f(x)=(x^2)-2
g(x)=(2/1)x+1
g'(f(x))=?
Azt szeretném konkrétan megtudni hogy egy ilyen belső külsös függvénynek mia deriváltja , ezt milyen deriválási szabállyal kell elvégezni?
2012. ápr. 21. 06:34
2/2 Silber válasza:
f(x)=(x^2)-2
g(x)=(2/1)x+1=2x+1
g'(x)=2
Ennek a függvénynek nincs argumentuma, így g'(f(x))=2, x€R