Egy ilyen függvény deriváltja?


f(x)=(x^2)-2

g(x)=(2/1)x+1

g'(f(x))=?

Azt szeretném konkrétan megtudni hogy egy ilyen belső külsös függvénynek mia deriváltja , ezt milyen deriválási szabállyal kell elvégezni?


2012. ápr. 21. 06:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez mi akar lenni?

g(x)=(2/1)x+1

2012. ápr. 21. 07:05
 2/2 Silber ***** válasza:

f(x)=(x^2)-2

g(x)=(2/1)x+1=2x+1


g'(x)=2

Ennek a függvénynek nincs argumentuma, így g'(f(x))=2, x€R

2012. ápr. 21. 10:37