Az országút mentén fekvő A és B városok távolsága 150km. Reggel 6 órakor elindul A-ból B felé egy kerékpáros v=16km/h átlagsebességgel,7 órakor B-ből A felé egy másik kerékpáros v=36km/h átlagsebességgel.
a, Mikor találkoznak a kerékpárosok?
2012. ápr. 25. 19:27
1/2 anonim válasza:
s=150km
v1=16km/h
6kor indul, vagyis egy óráig egyedül megtesz:
s=v*t=16*1=16 km-t
Még 134 km van közöttük
Egymás felé mennek, egyikük 16 másikuk 36 km/h sebeséggel,
ezért a sebességük összeadódik: 52 km/h
s=v*t
134=52*t
2,57=t
vagyis 7órátóé számítva 2,57 óra telik el
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :DD
2012. ápr. 25. 22:20