Hogyan végeznétek el ezt a feladatot, és mennyi a megoldása?


Az országút mentén fekvő A és B városok távolsága 150km. Reggel 6 órakor elindul A-ból B felé egy kerékpáros v=16km/h átlagsebességgel,7 órakor B-ből A felé egy másik kerékpáros v=36km/h átlagsebességgel.

a, Mikor találkoznak a kerékpárosok?


2012. ápr. 25. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

s=150km

v1=16km/h

6kor indul, vagyis egy óráig egyedül megtesz:

s=v*t=16*1=16 km-t

Még 134 km van közöttük

Egymás felé mennek, egyikük 16 másikuk 36 km/h sebeséggel,

ezért a sebességük összeadódik: 52 km/h


s=v*t

134=52*t

2,57=t


vagyis 7órátóé számítva 2,57 óra telik el

2012. ápr. 25. 20:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :DD
2012. ápr. 25. 22:20