Ezt a feladatot hogyan kéne megoldani? (holnapra kell)

Írjátok le légyszi hogy-hogyan kell kíszámítani a feladatot,a feladat a következő fontos mert holnapra kell jegyre;Számísd ki a tetraéder felszinét ha éle 20 cm.Köszönöm a válaszokat előre.

2012. ápr. 22. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

wikin kikeresed a tetraédert

[link]


Felszín:

a^2*gyök(3)


vagyis 20*20*gyök(3)=692,82

Függvénytáblában is benne van.


Ha így nem jó, akkor

felszín=oldallapok területének összege

4 szabályos háromszögből áll a tetraéder.


Az a oldalú háromszög területe:

a^2*gyök(3)/4


4 ilyen területe:

4*a^2*gyök(3)/4=a^2*gyök(3)

2012. ápr. 22. 21:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat,Remélem kapok érte 1 szép jegyet majd megírom,hogy jól sikerült-e:)
2012. ápr. 22. 22:32