Írjátok le légyszi hogy-hogyan kell kíszámítani a feladatot,a feladat a következő fontos mert holnapra kell jegyre;Számísd ki a tetraéder felszinét ha éle 20 cm.Köszönöm a válaszokat előre.2012. ápr. 22. 21:34
1/2 anonim válasza:
wikin kikeresed a tetraédert
Felszín:
a^2*gyök(3)
vagyis 20*20*gyök(3)=692,82
Függvénytáblában is benne van.
Ha így nem jó, akkor
felszín=oldallapok területének összege
4 szabályos háromszögből áll a tetraéder.
Az a oldalú háromszög területe:
a^2*gyök(3)/4
4 ilyen területe:
4*a^2*gyök(3)/4=a^2*gyök(3)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat,Remélem kapok érte 1 szép jegyet majd megírom,hogy jól sikerült-e:)
2012. ápr. 22. 22:32