Hogy kell megcsinálni ezt a feladatot matekból? ALGEBRA


Légyszi írjátok le, hogyan kell megcsinálni az alábbi két feladatot. Nem azért nem csinálom meg meg lusta vagyok, hanem mert nem tudom hogy kell levezetni. Előre is köszi!!


1) Egy osztályban a fiúk száma a lányok számának 3/4 része. Hányad része a fiúk száma az osztálylétszámnak?


2) Egy iskolának 500 tanulója van. A lányok száma 50-nel több, mint a fiúké. Az iskola tanulóinak hány százaléka fiú?



2012. ápr. 23. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Be kell vezetni egy ismeretlen, ennyi a trükk.


1) X lány van 3/4*X fiú

Azt kérdezi, hányad része a fiúk az osztálylétszámnak.

Vagyis a fiúk számát el kell osztani a teljes osztálylétszámmal.

Fiúk száma: 3/4*X

Teljes létszám: X+3/4*X=7/4*X


Elosztom egymással: (3/4*X)/(7/4*X) az X kiesik.

(3/4)/(7/4)=3/4 *4/7=3/7

mert törtet törttel úgy osztunk, hogy a reciprokkal szorzunk.


2)

Fiú X, lány X+50

X+X+50=500

2X=450

X=225


225 fiú van (275 lány)


%=fiúk száma/összes tanuló *100

225/500*100=45%

2012. ápr. 23. 14:40
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2012. ápr. 23. 14:44